Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Współcześnik w Niedoczasie

lis 18, 2023 - gru 10, 2023

W związku z ogromnym zainteresowaniem wystawą Henryka Cześnika WspolCzesnik w Niedoczasieprzyjemnością przedłużamy ja do 10.12 .

Jak żyć i tworzyć w niedoczasie? Rzeczywistość dookoła nas bezustannie pędzi, zmienia się i ewoluuje, nie pozwala zbytnio się jej przyglądać i analizować. Dlatego też zapraszamy do wspólnego przystanięcia na chwilę, zatrzymania się, kontemplacji. Na wystawie zgromadzone są dzieła, które obrazują dziwne, współczesne życie – pełne nietypowych postaci, scenerii czy scen. A że żyć w niedoczasie jest ciężko, zatrzymajmy się na chwilę i wraz z Henrykiem Cześnikiem spójrzmy na rzeczy z trochę innej perspektywy. Najlepiej w towarzystwie dobrego wina, muzyki jazzowej i oczywiście samego artysty.

Prezentowane prace będą dostępne do kupienia po zakończeniu wystawy. Wernisażowy wieczór umili nam muzyka Irka Wojtczaka – wybitnego saksofonisty, jazzmana, który swoją hipnotyzującą muzyką stworzy nam idealny klimat do podziwiania dzieł Cześnika.

“Każdy artysta szuka własnego miejsca w sztuce. Wyłącznej, indywidualnej wypowiedzi, którą uzyskuję poprzez analizę historii sztuki oraz analizę własnej twórczości. […] Oryginalność Artysty to nic innego, jak nowatorski sposób starej wypowiedzi. Henryk Cześnik jest kontynuatorem tej średniowiecznej figuracji, którą przedstawia w iście indywidualny, niepowtarzalny, genialny sposób dopełniając ją moim ulubionym liternictwem. Dotyka spraw codziennych, brudnych, pięknych, ulotnych oraz ostatecznych – ludzkich.” (Jan Pruski) W ramach wystawy zaprezentowane zostaną dzieła stworzone na różnych nośnikach: płótnie, papierze, a nawet prześcieradle. Jak zawsze w przypadku Cześnika będzie coś świeżego, oryginalnego, ale w tym dobrze poznanym stylu, który niezmiennie zaskakuje.
Wernisaż odbędzie się 18 listopada (sobota) o godzinie 18:00. Wieczór uświetni muzyka Ireneusza Wojtczaka – laureata Nagrody Fryderyka, zdobywcy Złotej Płyty, wykładowcy Akademii Muzycznej im. Moniuszki w Gdańsku.

Patronami wydarzenia są Hotel Grand Lubicz Ustka, magazyn Prestiż oraz portal ArtInfo.pl

Szczegóły

Początek:
lis 18, 2023
Koniec:
gru 10, 2023

Organizator

Mazowiecki Dom Aukcyjny
Phone
+48 504 107 484
Email
biuro@mazowieckidomaukcyjny.pl
Zobacz witrynę: Organizator