Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Gilewicz Abstracts

lis 7, 2018-19:00 - 23:59

Free
Wystawę można zobaczyć od 5 .11-10.11. 2018r.
Kuratorka wystawy: Renata Plaga.
Janusz GILEWICZ obcował z procesem twórczym już w dzieciństwie, ucząc się od dziadka malarza, klasycznych technik. Jego wczesne fascynacje pracami Leonarda da Vinci, przerodziły się w wieloletnią pasję. Zgłębiając tajniki powstawania jego dzieł, Gilewicz stał się epigonem renesansowych technik, adaptując je do swoich prac.
Gilewicz tworzy murale, wypracowuje malarskie formy 3d, zmagając się z fakturą , co wymaga cierpliwości, dyscypliny i skupienia. To skupienie uczyniło z procesu twórczego medytację. Prace Gilewicza są inspirowane japońską harmonią i precyzją, ale i nowojorskim tempem, energią, swobodą ekspresji.
,,Proces powstawania obrazu to podróż w głąb siebie, w skupieniu dochodzę do formy doskonałej, tworzenie dla mnie sublimacją, dotknięciem się do absolutu, ale i przekraczaniem własnych granic”
Pasja i ciekawość życia, zbliżyły Artystę do innych kultur, filozoficzne poszukiwania pogłębiły to, inspirując odbiorców w Japonii, Brazylii, Nowym Jorku czy Warszawie.
Wolność, szacunek do człowieka, piękno są zawsze obecne w pracach Janusza. Obojętnie czy manifestują się poprzez murale na Manhattanie, obrazy w kolekcji Watykanu, czy Iggiego Popa.
Gilewicz mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Szczegóły

Data:
lis 7, 2018
Godzina:
19:00 - 23:59
Koszt:
Free

Organizator

Mazowiecki Dom Aukcyjny
Phone
+48 504 107 484
Email
biuro@mazowieckidomaukcyjny.pl
Zobacz witrynę: Organizator