„I Aukcja Nowej Sztuki” w Mazowieckim Domu Aukcyjnym

26 września o godzinie 19.00 w Mazowieckim Domu Aukcyjnym odbędzie się „I Aukcja Nowej Sztuki”, która inauguruje działalność nowego domu aukcyjnego w Warszawie.

Mazowiecki Dom Aukcyjny powstał z inicjatywy osób związanych z Art Magazine – galerii ram, w której codziennie przecinają się drogi artystów, rzemieślników, studentów i pasjonatów sztuki. Marta Wierzbicka Teutsch i Marcin Teutsch zdecydowali o stworzeniu nowej instytucji, która ma stać się przestrzenią wpisująca się w trend dynamicznego rozwoju rynku sztuki w Polsce.

Wśród wystawionych na licytację prac znalazły się obrazy twórców o bardzo silniej pozycji rynkowej i wartości kolekcjonerskiej.

Prace artystów, którzy budują swoją pozycję na rynku sztuki zagranicznej.

Kilkanaście prac artystów młodego pokolenia, których kariera artystyczna nabiera niebywałego rozpędu.

Prace, które z pewnością docenią miłośnicy pięknych wnętrz i dobrego designu.

Właściciele Mazowieckiego Domu Aukcyjnego zaplanowali wiele atrakcji tego wieczoru. Wśród nich m.in. „MaloGranie” art & live performance Magdaleny Jankowskiej i Michała Sołtania.

W śród gości będą m.in. Wojciech Fibak, Elżbieta Dzikowska, Przemysław Saleta, Joanna Szczepkowska.

Artyści biorący udział w wystawie:

Nikodem Baiser, Ewelina Bluj, Katarzyna Buncler, Chaiya Chill Chill, Dominika Cichońska, Dorota Cieślińska – Brodowska, Artur Cieślar, David Dobson, Anna Forycka-Putiatycka, Arkadiusz Glegoła, Elwira Gocłowska, Emila Gdak, Małgorzata Jabłońska, Magdalena Jankowska, Emila Jechna, Magdalena Kazimierska, Aneta Kilińska, Weronika Kocewiak, Michał Kwarciak, Katarzyna Królikowska Pataraia, Franciszek Ledóchowski, Janusz Lewandowski, Juliusz Lewandowski, Aleksandra Lisowska, Piotr Lubiński, Elżbieta Lubomirska, Bogusław Lustyk, Anna Malikowska, Jacek Maślankiewicz, Dariusz Miliński, Elżbieta Murawska, Iwona Ostrowska, David Pataraia, Alina Picazio, Magda Rytel, Bogdan Sosnowski, Alicja Stocka, Marcin Subik, Magdalena Szilke, Kamila Szymańska, Mariusz Szymański, Katarzyna Środowska, Maja Tomaszewska, Piotr Trusik, Agnieszka Wawoczny, Piotr Wróbel, Mariusz Zając, Paweł Zakrzewski, Piotr Zawadzki, Marta Zielińska, Maciej Zych aka Milioner Boy, Marzena Żuk

Partnerami otwarcia Mazowieckiego Domu Aukcyjnego są: Teutsch Gallery, Kawai Art Gallery, Mo61Perfume Lab, Pszczelarium, SoltanArtGroup, MaloGranie, Fajne Morze, Cafe Celeste

001. Nikodem Baiser, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 110×130 cm, 2017
002. Ewelina Bluj, „Autoportret z wiewiórką”, olej na płótnie, 120×90 cm, 2018
003. Katarzyna Buncler, „Przenikanie”, akryl na płótnie 100×100 cm 2018
004. Katarzyna Buncler, „She is about to dance”, akryl na płótnie, 130×90 cm, 2018
005. Chaiya Chill Chill, „Black woman”, olej na płótnie,120×150 cm, 2018
006. Dominika Cichońska „Bez tytułu”, olej, płatki srebra na płótnie, 120×80 cm, 2017
007. Dorota Cieślińska – Brodowska, Dyptyk – cykl „W myśli I”, technika mieszana na płótnie, 50×70 cm, 2014
007. Dorota Cieślińska – Brodowska, Dyptyk – cykl „W myśli II”, technika mieszana na płótnie, 50×70 cm, 2014
008. Artur Cieślar, „Pełnia”, akryl na płótnie, 100×100, 2018
009. Artur Cieślar, „Senność”, pastel na papierze, 50×70 cm, 2018
01.Olga Bukowska, Żar-ptica albo Rajski ptak, 2018 r. olej/płótno, 116 x 89 cm
010. Artur Cieślar, „Miłośnik absyntu”, pastel na papierze, 50×70 cm, 2018
011. Dawid Dobson, „Bez tytułu”, technika własna,140×90,5 cm, 2017
012. Dawid Dobson, „Selective mirror”, technika własna, 70×100 cm, 2018
013. Anna Forycka-Putiatycka „Normandia”, olej na płótnie, 100×100 cm, 2013
014. Emila Gdak „Układ niemiły”, technika własna, 127×202 cm, 2018
015. Arkadiusz Glegoła, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 100×150 cm, 2018
016. Elwira Gocłowska, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 120×110 cm, 2017
018. Małgorzata Jabłońska „W nocy”, technika własna, 100x80cm, 2014
019. Magdalena Jankowska „Producenci czasu”, 120×90 cm, akryl na płótnie, 2017
02.Olga Bukowska, Nude, Part I, 2018/2019 r. olej/płótno, 120 x 60 cm
020. Emila Jechna „Bez tytułu”, akryl na płótnie, 60×90 cm, 2017
021. Magdalena Kazimierczak, „Bez tytułu”, technika mieszana na płótnie, 70×100 cm, 2018
022. Aneta Kilińska, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 80×80 cm, 2018
023. Maciej Klauzner, „Bez tytułu”, technika mieszana na płycie, 79×63 cm, 2017
024. Weronika Kocewiak, „Bez Tytułu”, olej na płótnie, 40×50,5 cm, 2017
025. Weronika Kocewiak, „The hot field”, olej na płótnie, 73×60 cm, 2017
026. Weronika Kocewiak, „Woman with the pipe”, akryl na płótnie, 70×70 cm, 2018
027. Michał Kwarciak „Marzenie o lataniu”, olej na płótnie, 70×100 cm, 2016
028. Katarzyna Królikowska – Pataraia, „Amazonki”, Ceramika – technika własna 2016
029. Marta Lachowska, „Schyłek lata”, olej + emalia na płótnie, 75×65 cm, 2018
03. Olga Bukowska, Nude, Part II, 2018/2019 r. olej/płótno, 120 x 60 cm
030. Franciszek Ledóchowski, „Apeiron 124”, akryl na płótnie, 120×140 cm, 2018
031. Janusz Lewandowski, „Bez tytułu”, olej na płycie 56,5×48 cm
032. Juliusz Lewandowski, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 80×110 cm, 2018
033. Aleksandra Lisowska, „Bez tytułu”, technika mieszana na desce, 90×83 cm, 2016
034. Aleksandra Lisowska „Kobalt012”, technika mieszana (akryl, olej, kolaż), 119×89 cm, 2017
035. Piotr Lubiński, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 50×60 cm, 2017
036. Lubomirska Elżbieta, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 100×150 cm, 2018
037. Elżbieta Lubomirska, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 120×100 cm, 2014
038. Bogusław Lustyk, „Na-jeźdźcy” , akryl na płótnie, 100×70 cm, 2018
039. Anna Malikowska, „Golden Tiger”, akryl na płycie, 60×60 cm, 2018
04.Maja Wolf, Podwójny skok!, 2018 r. olej/płótno, 80 x 80 cm
040. Anna Malikowska, „Mission”, akryl na płótnie, 120×60 cm, 2018
041. Dariusz Miliński, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 70×80 cm, 2018
042. Jacek Maślankiewicz, „Z cyklu święte obrazy”, olej na płótnie, 73×54 cm, 2014
043. Elżbieta Murawska, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 130×97 cm, 2014
044. Iwona Ostrowska, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 81×100 cm, 2018
045. David Pataraia, „Bez tytułu”, olej na płótnie, 80×60 cm, 2017
046. Alina Picazio, „Dym”, technika mieszana na płótnie (monotypia, akryl), 18×24 cm, 2017
047. Alina Picazio, „Rozbrat 2”, technika mieszana na płótnie (monotypia, akryl), 60×60 cm, 2017
048. Alina Picazio, „Warszawa Gdańska”, technika mieszana na płótnie (monotypia, akryl), 100×70 cm, 2017
049. Magda Rytel, „Bez tytułu”, akryl na płótnie, 50x40cm cm, 2018
05. Sylwia Szewczyk, syg. S.Jóźwiak’18, Paw Królewski, 2018 r. akryl/płótno, 120 x 80 cm
050. Magda Rytel, „Bez tytułu”, akryl na płótnie, 50x50cm, 2017
051. Zuzanna Skrętek, „Miłość”, akryl na płótnie, 100×130 cm, 2017
052. Bogdan Sosnowski, „Miasto w słońcu”, olej na płótnie, 100×100 cm, 2018
053. Alicja Stocka, „Ukojenie”, akryl na płótnie, 90×120 cm, 2017
054. Alicja Stocka, „W świetle księżyca”, akryl na płótnie, 90×60 cm, 2016
055. Marcin Subik, „Bez tytułu”, olej płótnie, 100x70cm, 2016
056. Marcin Subik, „Bez tytułu”, olej płótnie, 100x70cm, 2016
057. Magdalena Szilke, Dyptyk „Bez tytułu” olej na płótnie, 40×40 cm i 40×40 cm 2018
058. Kamila Szymańska, „Seniorzy”, olej na płótnie, 110×160 cm, 2017
059. Kamila Szymańska, „Bezpieczeństwo/Szkółka III”, olej na płótnie, 110×160 cm, 2017
06. Mariusz Brzyzek, Ja Sowa You Whooo?, 2018 r. akryl/płótno, 80 x 90 cm
060. Mariusz Szymański, „Me too”, akryl na płótnie, 100×100 cm, 2016
061. Mariusz Szymański, „Nr zajęty” , akryl na płótnie, 100×100 cm, 2016
062. Katarzyna Środowska, Płaszcz”, olej na płótnie, 80×100 cm, 2017
063. Maja Tomaszewska, „Samuel Beckett”, olej na płótnie, 80×120 cm, 2015
064. Maja Tomaszewska, „Światło II”, olej na płótnie, 80×120 cm, 2015
065. Piotr Trusik, „Iluzja”, olej na płótnie, 90×130 cm, 2018
066. Agnieszka Wawoczny, „Bez tytuł I”, akryl na płótnie, 60×80 cm, 2018
067. Agnieszka Wawoczny, „Bez tytułu II”, akryl na płótnie, 100×100 cm, 2018
068. Piotr Wróbel, „Twarz”, olej na płótnie, 100×100 cm, 2015
069. Mariusz Zając, „Latawiec”, olej na płótnie, 80×60 cm, 2018
07. Mariusz Brzyzek, Arahja, 2018r. technika mieszana/płótno, 70 x 100 cm
070. Paweł Zakrzewski, „Przekomarzanki”, akryl na płótnie, 120×90 cm, 2016
071. Paweł Zakrzewski, „W drodze na pielgrzymkę” olej na płótnie, 100×100 cm, 2018
072. Piotr Zawadzki, „Havana 1959”, akryl na płótnie, 100×100 cm, 2017
073. Marta Zielińska, „Trzy czwarte”, akryl na płótnie, 130×130 cm, 2016
074. Maciej Zych aka Milioner Boy, „Awanturka”, technika mieszana na płótnie, 130x160cm, 2017
075. Maciej Zych aka Milioner Boy, „Moje” technika mieszana na płótnie, 130×80 cm, 2017
076. Marzena Żuk, „Płomień”, olej na płótnie 50×70 cm, 2017
08. David Schab, Martwa natura z dwoma dzbankami, 2018 r. olej/płótno, 61 x 92 cm
09. Helena Stiasny, Pejzaż romantyczny, 2016 r. olej/płótno 103 x 93 cm
10. Andrzej Kotkowski, Wieczór w Krynicy Zdrój, 2018 r. olej/płótno 90 x 65 cm
11. Ewelina Czarniecka, Parrot, 2017 r. akryl/płótno, 90 x 90 cm
12. Bartłomiej Baranowski, Ryby, 2018 r. akryl/płótno, 50 x 70 cm
13. Hanna Gąsiorowska, Powidoki, 2018 r. akryl/płótno 120 x 90 cm
14. Karolina Sulich, Bąbelki, 2013 r. olej/płótno, 100 x 100 cm
15. Przemko Stachowski, Fosforos, 2016 r. tempera olejna/deska, 50 x 50 cm
16. Tomasz Kuran, Sen, 2015 r. akryl/płótno, 80 x 100 cm
17. Jan Zwolicki, Czarny Trapez, 2018 r. technika mieszana/płótno, 130 x 110 cm
18. Janusz Lewandowski, Lotniarz, potomek Ikara, 2019 r. olej/płyta, 58 x 88 cm
19. Maciej Kempiński, Idź dalej, 2016 r. akryl/płótno 100 x 73 cm
20. Grażyna Ochowiak, Happines, 2018 r. technika mieszana/płótno, 80 x 80 cm
21. Jakub Godziszewski, Scena orientalna, 2018 r. technika mieszana/płótno, 60 x 70 cm
22. Paweł Myszka, Plastic Sun, 2017 r. akryl/płótno, 70 x 70 cm
23. Wojciech Rotkiewicz, Niebieska ściana, 2011 r. olej/płótno, 100 x 150 cm
24. Magdalena Rytel – Skorek, Karnawał, 2018 r. akryl/płótno, 60 x 60 cm
25. Maciej Tomasz Wierzbicki, Miasto 49, 2019 r. akryl/płótno 81 x 65 cm
26. Diana Nowosad, Rodos, 2018 r. akryl/płótno 100 x 120 cm
27. Urszula Kałmykow, Świt nad jeziorem, 2018 r. olej/płótno, 110 x 60 cm
28. Marzena Machaj, Czerwone Winogrona, 2018 r. olej/płótno, 90 x 140 cm
29. Katarzyna Środowska, Zimową Porą, 2018 r. olej/płótno 100 x 120 cm
30. Ewa Matyja, Untitled No 3506, 2018 r. technika mieszana/płótno, 120 x 100 cm
31. Michał Kwarciak, Jantar, 2018 r. olej/płótno, 60 x 50 cm
32. Marcin Niewęgłowski, Bez tytułu, 2015 r. olej/płyta, 80 x 70 cm
33. Aleksandra Modzelewska, Rodzina Rogaczy i Guziec, 2019 r. technika mieszana/płyta, 90 x 120 cm
34. Magdalena Szilke, Fioletowy Pejzaż, 2018 r. technika mieszana/płyta, 50 x 50 cm
35. Khrystyna Hladka, Kwiat egzotyczny, 2018 r. akryl/płótno, 140 x 70 cm
36. Olga Szewczuk, Bez tyułu, 2018 r. olej/płótno, 60 x 40 cm
37. Danuta Niklewicz, Manhattan-Impresja wieczorna, 2018 r. olej/płótno, 70 x 100 cm
38. Agnieszka Pakuła, Klatki 13, 2016 r. akryl/płótno, 100 x 130 cm
39. Joanna Ziółkowska, Dotyk wolności z cyklu Kryształy, 2018 r. akryl/płótno, 100 x 120 cm
40. Izabela Olszyna Islandia, 2016 r. akryl/płótno, 130 x 90 cm
41. Paweł Zakrzewski, Psychodelic Muschrooms, 2017 r. technika mieszana/płótno, 100 x 100 cm
42. Andrzej Fronczak, Metropolis 102, 2018 r. akryl/płótno, 80 x 60 cm
43. Anna Woźniakowska, Lizbona, 2019 r. akryl/płótno, 80 x 50 cm
44 Marta Zawadzka, Frida, 2019 r. technika mieszana/płótno, 120 x 150 cm
45. Mieszko Miroński, Miłość w czasach zarazy, 2019 r. akryl/płótno 70 x 93 cm
46. Agata Mikulska, Nigdy Więcej II, 2019 r. akryl/płótno, 120 x 100 cm
47. Dominik Krzysztofik, Mc Donald/Lokowanie produktu, 2017 r. technika mieszana/płótno, 50 x 70; 50 x 70 cm DYPTYK
48. Joanna Buszko Strusica, 2013 r. akryl/płótno, 80 x 80 cm
49. Małgorzata Jastrzębska, Obraz nr 617; Obraz nr 620, 2018 olej/płótno 40 x 40 cm ; 40 x 30 cm DYPTYK
50. Nadia Sitnikova, Tajemniczy Wszechświat, 2018, akryl/płótno, 80 x 60, 50 x 60, 18 x 24 TRYPTYK
51. Beata Paziewska, Old Town II, 2019 r. akryl/płótno, 70 x 90 cm
52. Beata Paziewska, Old Town III, 2019 r. akryl/płótno, 80 x 100 cm
53. Samvel Paremuzyan, W głowie się nie mieści, 2018 r. olej/płótno, 100 x 62 cm
54. Magdalena Karwowska, Bez tytułu, 2018 r. technika mieszana/płótno, 120 x 100 cm
55. Katarzyna Sołtys, Bez tytułu, 2018 r. olej/płótno, 80×120 cm
56. Anna Forycka-Putiatycka, Jądro ciemności, 2011 r. olej/płótno, 100×120 cm
57. Elżbieta Lubomirska, Jeszcze jeden dzień, 2018 r. olej/płótno, 240 x 120 cm TRYPTYK
58. Elżbieta Lubomirska Blisko coraz bliżej, 2018 r. olej/płótno, 90 x 120 cm
59. Paulina Kopestyńska, Alegorie prawa (Fragonard-Rokoko) kopia, 2008 olej/płótno,100 x 150
60. Maja Aleksandra- Gackowska, Konstancin, 2017/2018 r. akryl/płótno, 100 x 70 cm
61. Nina Zielińska-Krudysz, Szary Błękit Nieba, 2018 r. olej/płótno, 80 x 80 cm
62. Sabina Maria Grzyb, Romeo i Julie, 2018 r. technika mieszana/płótno, 100 x 100 cm
63. Maryla Beniger, Niepodległość I, 2018 r. olej/płótno, 70 x 90 cm
64. Katarzyna Czajka, Pociąg do życia, 2019 r. olej/płótno 80 x140 cm
65. Beata Walczak Obiecuj, że mnie widzisz, 2019 r. technika mieszana/płótno, 70 x 70 cm
66. Dariusz Franciszek Różyc, Abitus cykl Nie tak odległe, 2019 r. akryl/płyta pcv, 34,5 x 100 cm
67. Alina Picazio, Środek czasu, 2017 r. technika mieszana/płótno, 60 x 60 cm
68. Darek Ostrowski, Bez tytułu, 2018 r. technika mieszana/płótno, 70 x 100 cm
69. Marcin Strokosz, Bez tytułu, 2018 r. olej/płyta, 85 x 95 cm
70.Filip Moszant, ODDH S2, 2018 r. szelak/płótno,110 x 80 cm
71. Jerzy Baranowski, Bez tytułu, 2018 r. akryl/płótno, 100 x 100 cm
72. Mariusz Zdybał, Narodziny Gwiazdy, 2019 r. olej/płótno, 70 x 50 cm
73. Piotr Woroniec Junior, Pasja, 2019 r. technika mieszana/płótno, 80 x 105 cm
74. Dominik Smolik, La Fauna De La Tarde II, 2019 r. akryl/płótno, 120 x 140 cm
75. Magdalena Zalewska, Przystań V, 2018 r. akryl/płótno, 70 x 70 cm
76. Marlena Majchrzak, Bez tytułu, 2018 r. technika mieszana/płótno, 70 x 90 cm
77. Mariola Świgulska, z cyklu Zauroczona Dmuchawami – Złota Polana, 2018 r. technika mieszana/płótno, 120 x 80 cm
78. Michał Torzecki, Lama, 2018 r. olej/płótno 70 x 70 cm
79. Milioner Boy, Rano, 2018 r. technika mieszana/płótno, 140 x 100 cm
80. Mirosław Rusinek, Sonya w Odessie II, 2012 r. olej/płótno, 40 x 60 cm
81 .Emilia Jechna, Bez tytułu, 2018 r. akryl/płótno, 70 x 80 cm
82. David Dobson, Grey Bubbles, 2018 r. technika własna 70 x 100
83. Marco Biffi, Brak tytułu, 2017 r. technika mieszana/płótno, 140 x 100
Aukcja Charytatywna